poniedziałek, 4 stycznia 2010

Umorzono sledztwo przeciwko byłym szefom Krakmeatu

Jak podało Radio RMF FM, Poniedziałek, 2010-01-04 16:10 (aktualizacja: 16:50)-

Umorzono sledztwo przeciwko byłym szefom Krakmeatu

Prokuratura Okregowa w Krakowie umorzyła trwajace ponad szesc lat sledztwo przeciwko byłym szefom Krakowskich Zakładów Miesnych Krakmeat - ustalili reporterzy RMF FM. Aresztowanie ówczesnych władz zakładów – m.in. byłych działaczy opozycji Lecha Jeziornego i Pawła Reya – wstrzasneło przed laty Krakowem.


RMF FM, Fakty, 4-01-2010, godz. 16:00, fragment

Bardzo ważna dla tego postepowania była opinia biegłych, która uzyskalismy w ubiegłym roku. Ta opinia przełożyła sie na dalsze wykonywane czynnosci, które pozwoliły nam ocenic cały zgromadzony materiał dowodowy i wydac decyzje o umorzeniu prowadzonego sledztwa - mówi reporterowi RMF FM Markowi Balawajdrowi prokurator Bogusława Marcinkowska:

RMF FM, Fakty, wydanie 4-01-2010, godz. 16:00

Teraz podejrzani oskarżaja urzad skarbowy i prokurature o doprowadzenie firmy KZM do bankructwa. Sledczy podjeli bowiem decyzje o aresztowaniu władz Krakmeatu w momencie, gdy ważyły sie losy umowy z inwestorem, który chciał uratowac zakłady i pracujacych tam 300 osób. Rozmowy te po zatrzymaniu szefów KZM zostały zerwane. Dodatkowo Urzad Kontroli Skarbowej obciażył firme podatkami na blisko 4,2 mln złotych (po odwołaniu - na 3,45 mln), a Ministerstwo Rolnictwa cofneło 6 milionów złotych dotacji z programu SAPARD. Jeziorny i Rey po ostatniej decyzji prokuratury nie moga jeszcze spac spokojnie, bo w sadzie toczy proces w sprawie Polmozbytu, gdzie obaj zasiadaja na ławie oskar8onych.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza