piątek, 15 stycznia 2010

Kto zapłaci za pseudoaferę Krakmeatu?

Na łamach Gazety Krakowskiej red. Marta Paluch pyta głośno, kto poniesie odpowiedzialność za błędy lub celowe złe działania Prokuratury Okręgowej w Krakowie, reprezentowanej przez prok. Andrzeja Kwaśniewskiego, która doprowadziła do sytuacji w której poszkodowani przedsiębiorcy, Lech Jeziorny i Paweł Rey, mogą dochodzić ogromnych odszkodowań a prok. Kwaśniewskiemu grozi postępowanie dyscyplinarne?

Pytań postawionych w tym artykule jest wiele. O odpowiedź jednak nie jest łatwo, ponieważ w Polce obowiązuje haniebna praktyka chroniąca urzędników państwowych przed konsekwencjami ich błędów czy nawet wyraźnych nadużyć uprawnień a nawet jawnego łamania prawa. Praktyka ta dotyczy głównie urzędników prokuratury i aparatu fiskalnego.

Moim zdaniem nieodpowiedzialne działania urzędników tych urzędów są najczęstszą przyczyną upadków firm lub ich wrogich przejęć przez z góry upatrzonych „inwestorów”.

Gazeta Krakowska, dnia 15 stycznia 2010 roku.

4 komentarze:

 1. W artykule jest mowa o odszkodowaniu za areszt. A gdzie odszkodowanie za zniszczony zakład - dla Was jako zarządców i właścicieli? A odszkodowanie za bezprawne pozbawienie pracy Was i 300 osobową załogę? A za wartość rozkradzionego zakładu?

  OdpowiedzUsuń
 2. Artykuł nie oddaje wszystkiego. Dziennikarstwo to wolny zawód, człowiek pisze to co uważa za słuszne i tak jak to rozumie. Co ważne, to ma do tego prawo :)
  Technicznymi sprawami: co, ile, za co itp., nie ma co ludzi epatować. Wszystko w swoim czasie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale fakty są takie, że siedzieli niewinnie czyli wydobywczo,ponieśli straty w tym państwo polskie a sąd uznał razem z prokuraturą,że nie było przestępstwa.Tak, to można wsadzić każdego. Mój konkurent może mnie tak załatwić donosem!!!Każdego tak może załatwić a tępi śledczy o cechach socjopatów będą na tym awansować?

  OdpowiedzUsuń
 4. MAFIA URZEDNICZA CZYLI PRZESTĘPCZOŚĆ ZORGANIZOWANA!!!!!!!!tyle że nie zorganizowana dobrze!!!!

  OdpowiedzUsuń